fbpx

משקפי VR

משקפי VR

מהם משקפי VR ואילו מומלצים

רבות דובר (ועוד ידובר) על טכנולוגיית המציאות המדומה, ועל האופן שבו היא משדרגת את חיינו בקשת רחבה של תחומים: מאימון כוחות ההצלה וסיוע בתהליכי המכירה – ועד כמובן חוויית משחק ריאליסטית ומהנה מאי פעם. הדרך להנאה מלאה מיכולות ה- VR, עוברת בבחירה נכונה של משקפי המציאות המדומה בהתאם לצרכים שלכם.

הגדרה הרשמית של משקפי VR, מציאות מדומה, הגדלת מציאות היא סוג של מכשיר, שלעתים קרובות דומה לקסדה או סרט שאנו שמים על הראש.
הגדרה הרשמית של משקפי VR, מציאות מדומה, הגדלת מציאות היא סוג של מכשיר, שלעתים קרובות דומה לקסדה או סרט שאנו שמים על הראש.

ההגדרה הרשמית של משקפי VR, מציאות מדומה, הגדלת מציאות היא סוג של מכשיר, שלעתים קרובות דומה לקסדה או סרט שאנו שמים על הראש. הוא מספק תמונה נפרדת לכל עין, אשר בשילוב עם האפקטים הוויזואליים המתאימים והתמונה המועברת דרך העדשות יוצרת אשליה של מציאות מדומה. נראה שזה בלתי אפשרי שאתה לא יכול, אבל תאמין לי עד שאתה שם את זה, אתה אפילו לא יודע כמה קל לרמות את המוח שלנו.
בפשטות – משקפי מציאות מדומה הוא מכשיר שבאמצעותו צורכים תוכן VR (הקיצור באנגלית ל virtual reality = מציאות מדומה). את המשקף חובשים על הראש, בדר"כ יש לו שתי עדשות סטריאוסקופיות של תצוגה המאפשרות לכם לחוות את המציאות המדומה דרך העיניים. חלק מהמשקפיים כוללים גם אוזניות מובנות עבור חוויה עשירה יותר, וחלקם כוללים חיישנים המאפשרים לתנועות שלכם להיות מתורגמות לעולם הוירטואלי.
נכון להיום, יש מספר גדול של יצרנים ודגמים של משקפי מציאות מדומה, יש רק כמה דגמים שכדאי לכם להכיר. הבנה של העיצוב והתכונות הכלליות של כל משקף יעזרו לכם לקבל החלטה מתי תרצו לקנות משקפי VR לעצמכם והיכן.

שתי עדשות סטריאוסקופיות של תצוגה המאפשרות לכם לחוות את המציאות המדומה דרך העיניים.
שתי עדשות סטריאוסקופיות של תצוגה המאפשרות לכם לחוות את המציאות המדומה דרך העיניים.

משקפי מציאות מדומה, ברמה הכללית, הם אחד הכלים העיקריים באמצעותם ה"קסם" הזה של המציאות המדומה יכול להתקיים. משקפיים אלו מבוססים על עדשות תלת ממדיות, והם עשויים להיות מותאמים מראש לאמצעי צפייה ספציפי: משקפי מציאות מדומה לטלפון, למחשב, לאקס בוקס וכן הלאה. המשקפיים מתוכננים בקפידה על מנת לספק את חוויית הצפייה המושלמת, עם מינימום הפרעה. דוגמה לכך היא משקפיים המכוסים בספוג, ולא בסיליקון, על מנת לחסום את האוויר ולמנוע מצב בו יצטברו על גבי העדשות אדים שיפריעו לנו לראות. רצוי, בהמשך, לבחור משקפיים בעלי גודל מתאים של המסגרת והעדשות (יש שממליצים על 90 אינץ' ומעלה), וכפתור המאפשר בין השאר לכוון את הפוקוס או את מרחק העין מהעדשה.

ישנם כמה סוגים של משקפי מציאות VR

משקפי מציאות מדומה עם כבל – משקפי VR שיש ביניהם ולבין מחשב או קונסולה כלשהי כבל. חיבור הכבל מאפשר למחשב או לקונסולה להעביר מידע רב לתוך המשקף, ומהמשקף ישירות לעיניי המשתמש שיוכל לחוות את החוויה העוצמתית. אנחנו נכנס לפרטים מדויקים בהמשך, בינתיים, חשוב שתדעו שמשקף שמחובר עם כבל ידאג לספק את הביצועים החזקים ביותר הודות לכרטיס גרפי עוצמתי שיש במחשבים.

משקפי מציאות מדומה אלחוטיות – מדובר במשקף VR ללא כבל, אשר בתוכו יש יחידת עיבוד עצמית המאפשרת למשתמש להנות מהתוכן ללא חיבור למחשב או לקונסולה. בדר"כ משקפי VR כאלה מסתמכים על חיבור לרשת Wi-Fi על מנת לקבל תוכן. מכיוון שהן אלחוטיות, תוכלו לחוות חוויה יותר אימרסיבית מאשר עם משקף שמחובר לכבל, למרות זאת לא ניתן להריץ כל חוויה על גבי משקף אלחוטי עקב העדר עוצמה גרפית.

איך לבחור משקפי VR מתאימות

בחירה נכונה של משקפיים היא צעד עיקרי בדרך להגדלת ממד ההנאה מהתהליך. אין כאן תשובה חד משמעית, כאשר מציאת משקפי ה-VR הטובים ביותר עבורכם נגזרת מקריטריונים דוגמת איכות התצוגה, פשטות השימוש וכמובן התקציב. בהתאם לצרכים אלו אפשר לבחור את משקפי המציאות המדומה האידיאליים בשבילכם. מומלץ בכל מקרה לא להתפשר, אלא לבחור במשקפיים של החברות העומדות בחוד החנית בתחום – חלק גדול מהן הן ענקיות טכנולוגיה במלוא מובן המילה. הדגמים הזולים "מדי" עלולים לפגוע בחוויית הצפייה שלכם, להיות פחות מתאימים לשימושים השונים או להחזיק מעמד פרק זמן קצר באופן יחסי.

בחירה נכונה של משקפיים היא צעד עיקרי בדרך להגדלת ממד ההנאה מהתהליך.
בחירה נכונה של משקפיים היא צעד עיקרי בדרך להגדלת ממד ההנאה מהתהליך.

דגמי משקפי VR מומלצים ב 2022

Valve Index

המשקפת שנחשבת בעיני רבים כהכי טובה כיום בשוק. משקפת זאת בעלת שלטים ארגונומיים הנותנים עקיבה אחר כל אצבע ואיכות תמונה וסאונד מהטובות בשוק

Oculus Quest 2

Oculus Quest 2 הם למעשה משקפי מציאות מדומה חדשים מבית פייסבוק הכוללות את היכולת לזוז ל- 6 כיונים במרחב.
ה- Oculus Quest 2 הוא קונסולה ניידת וקלה לשימוש, המחיר מתאים למרבית האנשים שאינם מוכנים להשקיע במחשב יקר שיש לו כוח להפעיל משקפי מציאות מדומה.

Oculus rift S

Oculus Rift S משקפי המציאות מדומה למחשב מבית פייסבוק.
השינוי הגדול ביותר הוא שמעכשיו משקפי המציאות מדומה Oculus Rift S לא יזדקקו יותר לסנסורים מסורבלים והמשקפיים יעשו שימוש בסריקה ממצלמות שבנויות על המשקף עצמו.

HP Reverb

משקפי המציאות מדומה של HP הן משקפי מציאות מדומה עבור המחשב, מדובר בדגם שני של החברה, HP פועלת על פלטפורמת 'Windows Mixed Reality' של מיקרוסופט, והמשקפיים מפעילות תוכן של -SteamVR באמצעות תוסף רשמי. HP Reverb, שעושה שימוש במעקב חדר, ומסתמך על חיישנים חיצוניים למעקב.

פוסטים אחרונים

צריכים שירותי פרסום?

מלאו את הפרטים שלכם ונדאג שמומחה בתחום יצור איתכם קשר
עלינו

מביאים לכם את כל המידע החם והרלוונטי שאתם צריכים בשביל שתצליחו בדיגיטל. ידע זה כוח, ובייחוד כשמממשים אותו. תקראו, תלמדו ותעשו כך העסק שלכם יצמח ויפרח.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

מבטיחים לא לשלוח לכם דברים מיותרים!